Informacje ogólne

ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
 ul. Parkowa 8
89-100 Nakło nad Notecią

 tel./ fax: 52 386-77-06
e – mail: sds@dps-naklo.org
 
Zapraszamy na naszą stronę internetową

www.sds-naklo.org
 
                Istniejemy od 1 września 2005 r. początkowo, jako integralna część Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią, a od 1 stycznia 2010 roku, jako odrębna jednostka organizacyjna powiatu nakielskiego.
            Zadaniem naszej placówki jest wsparcie i rehabilitacja osób z zaburzeniami emocjonalnymi,  psychicznymi oraz z niepełnosprawnością intelektualną.  Działania te prowadzone są w celu poprawy jakości życia i funkcjonowania w środowisku.
            Placówka przeznaczona jest dla 22 osób dorosłych. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00 w budynku Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Parkowej 8.
Środowiskowy Dom Samopomocy mieści się na trzecim piętrze budynku. Do dyspozycji uczestników zajęć pozostają świetlice, łazienki, podręczna kuchnia.   
            Zajęcia prowadzi wyspecjalizowana kadra, w której skład wchodzą kierownik, księgowa,  trzech pedagogów i pielęgniarka.  Wszyscy pracownicy posiadają przygotowanie pedagogiczne oraz specjalistyczne m.in. w zakresie terapii zajęciowej, psychoterapii, socjoterapii.         
            Decyzję o przyjęciu do placówki wydaje Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią na podstawie wywiadu środowiskowego.
            W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat warunków przyjęcia prosimy o kontakt telefoniczny (52) 386 77 06 lub mailowy sds@dps-naklo.org
 
 

metryczka


Wytworzył: Martyna Górska (18 kwietnia 2012)
Opublikował: Maciej Przygoda (18 kwietnia 2012, 13:39:30)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 8705